Duyuruyu Kapat
Selam ziyaretçi, bu site tamamen yardım amaçlı kurulmuştur. Pin to pin sistemle ilgileniyorsan, burada bulunan ücretsiz eğitimler, eklentiler ve araçlar sayesinde bilgine bilgi katacaksın. Hemen buraya tıkla üye ol ve ücretsiz kaynaklardan yaralanmaya başla.

Instagram’da 10.000 Takipçiye Ulaşmanın Yolları

'Instagram' forumunda tvsinema tarafından 2 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

 1. tvsinema

  tvsinema Editör

  20
  20
  3
  Katılım:
  13 Ekim 2019
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  İstanbul
  PM:
  Özel Mesaj
  Instagram’da 10.000 takipçiye ulaşmanın yolları

  Instagram, yaklaşık 700 milyon kullanıcısıyla gün geçtikçe insanlar arasında popülerliğini artırıyor. Kullanıcı sayısının artması, sizin Instagram'da diğerleri tarafından bulunmanızı da zorlaştırıyor. Yeni açtığını bir hesapta 10.000 kişiye ulaşmak için takip etmeniz gereken birkaç taktik bulunmakta.

  Hedef Belirlemek

  Birçok işte olduğu gibi Instagram hesabını yönetmek söz konusu olduğunda da net bir hedefin olması gerekiyor. Neden Instagram’da yer alıyorsunuz? Instagram'da ne elde etmek istiyorsunuz? Bu soruların cevabı, hedefinizi belirlemede size yardımcı olacaktır.

  Marka bilinirliğini arttırmak, ürünlerinizin fotoğraflarını paylaşmak, sıcak satışa dönebilecek bilgiler almak Instagram'da olma sebeplerinizden bazıları olabilir. Instagram’da hedef kitleniz içinde yer alan müşterilerinizi bulmalısınız ve onlarla iletişime geçmelisiniz. Bunun için müşterilerinizi nasıl vakit geçirdiğini, kimleri takip ettiğini araştırmanız gerekmektedir. Kimleri takip ettiklerini araştırarak, siz de takip edilen hesaplar gibi olarak müşterilerinizin sizi de takip etmesini sağlayabilirsiniz. Bunu yapabilmek için hedef kitlelerinizle ilgili müşterilerinizin takip ettiği birkaç hesabı inceleyebilirsiniz. Bu hesapların neler paylaştığına, genel olarak video mu yoksa fotoğraf mı paylaştıklarına göz atabilir; kimlerin onları takip ettiklerini inceleyebilir, ne tür etiketler kullandıklarına göz atabilir, profillerinde ne tür bilgiler paylaştıklarına bakabilir ve kendilerini müşterilerine nasıl anlattıklarını inceleyerek bunları kendinize uyarlayabilirsiniz.

  Paylaşım Yapmak

  Öncelikle hangi içerikleri ne zaman paylaşacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Daha sonra en önemli kısımlardan biri olan durum ise Instagram'da düzenli içerik paylaşımı yapmak. Bu paylaşım ne az ne de çok olmalı. Az paylaşımlar yaparak müşterilerinizin sizi takip etmelerini bırakmalarına neden olabilirsiniz. Tam tersi çok paylaşım yaparak da insanları sıkabilir ve artık sizi takip etmemelerine neden olabilirsiniz. Bunun için düzenli ve ortalama bir sayıda paylaşım yapılması gerekmektedir.

  Etkileşimde Bulunun

  Sosyal medya, sadece paylaşım yapılan bir platform değildir. Bu platformda sosyal olmanız gerekmektedir. Sadece paylaşım yapacaksanız eğer istediğiniz hedeflere ulaşmanız çok zorlaşacaktır. Bunun yanı sıra insanlarla da etkileşime girdiğinizde bu durum sizin fark edilmenizi sağlayacaktır. Daha önce bahsettiğimiz kendi sektörünüzdeki diğer hesapları takip ettiğinizde o hesapların paylaşımlarına yorum yaparak kendinizin de diğer insanlar tarafından gözükmenizi sağlayabilirsiniz. Bu işlemi yaparak birçok kişinin sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz.

  Tüm bu saydıklarımı yerine getirdiğinizde hedeflerinize ulaşmanız daha kolay ve hızlı olacaktır. İnsanlara istedikleri ve beğendikleri içerikleri onlara sunduğunuzda başarılı olmanız çok da zor olmayacaktır.
   
  okutan ve tanem bunu beğendi.
  Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş