Duyuruyu Kapat
Selam ziyaretçi, bu site tamamen yardım amaçlı kurulmuştur. Pin to pin sistemle ilgileniyorsan, burada bulunan ücretsiz eğitimler, eklentiler ve araçlar sayesinde bilgine bilgi katacaksın. Hemen buraya tıkla üye ol ve ücretsiz kaynaklardan yaralanmaya başla.

En İyi WordPress Site Taşıma Eklentileri

'WordPress Genel' forumunda tvsinema tarafından 7 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

 1. tvsinema

  tvsinema Editör

  20
  20
  3
  Katılım:
  13 Ekim 2019
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  İstanbul
  PM:
  Özel Mesaj
  En İyi WordPress Site Taşıma Eklentileri

  Tercih edeceğiniz doğru WordPress site taşıma eklentisi ile birlikte web sitenizi yeni sunucunuza taşımak birkaç tuşa tıklayarak basit bir şekilde hallolabilir. Piyasada şuan birçok site taşıma eklentisi bulunuyor.

  WordPress yazılımını ilk defa kullanan çoğu site sahibi sitelerini tasarlarken en düşük özellikte imkanlar sunan hosting hizmetlerini tercih ederler. Fakat siteler ve sahip oldukları trafik miktarı artınca daha büyük özellikler sunan bir hosting paketini seçmek zorunda kalırlar.

  WordPress sitelerin taşınması için gerekli bir başka neden ise kullanılan yerel sunucudan siteyi çevrim içi olması gerektiğinden online hizmet veren bir sunucuya taşımaktır. Bu site taşıma işlemlerini elle manuel şekilde de yapabilirsiniz fakat bir takım bazı ağ yapılandırmalar ile ilgi pek bilginiz yoksa bazı sorunlar yaşayabilirsiniz.

  Wordress sitelerin taşınmasında kolaylık sağlayan bir çok ücretli ve ücretsiz eklenti mevcut.

  - All-In-One WordPress Migration

  All-In-One WordPress Migration eklentisi sizlere oldukça basit bir şekilde dosya çıkarma ve içeri aktarma imkanları sunuyor. Siteyi taşırken hangi verileri ne tür işlemler yapacağınızı seçebilirsiniz. Bunlar eklenti, tema, yorum ya da ortam kütüphanesindeki fotoğrafları içerir. All in One WP Migration eklentisinin en iyi özelliklerinden birisi ise sisteme “bypass” yapılarak yeni sunucunuza taşınan dosyaların boyutlarını da ayarlayabilirsiniz.

  All in One Migration WordPress eklentisi ücretsiz olarak da indirilebiliyor. Fakat fiyatları $59 ile $179 arasında değişen premium olan versiyonlarını da seçebilirsiniz. Bu premium paket OneDrive, Dropbox ve Google Bulut Depolama gibi bulut depolama seçenekleri şeklinde ek özellikler de sunmaktadır.

  - BackupBuddy

  BackupBuddy eklentisi sayesinde sitenizi günlük, haftalık veya aylık şeklinde otomatik olarak yedekleyebilirsiniz. Bu eklenti sadece yedekleme için değil, sitenizi taşımak ve kopyalayıp geri yükleme özelliklerini de sunmaktadır. Ayrıca eklenti size 1 GB depo alanı da vermektedir. Eklentinin ücreti ise $80 ile $199 arasında değişmektedir.

  - Duplicator

  Duplicator eklentisi en popüler WordPress site taşıma eklentilerinden birisidir. Taşımanın yanı sıra WordPress yedekleme için de çözümler üretir. WordPress sitenizi bu eklenti sayesinde başka bir hosting sağlayıcısına kolayca taşıyabilirsiniz. Taşıma işlemi oldukça basit, güvenli ve hızlıdır. Bu eklentinin ücretli ve ücretsiz olarak iki şekilde kullanabilirsiniz. Ücretsiz versiyonu ile de işleminizi halledebilirsiniz. Ücretli sürümü ise yıllık $49 karşılığında deneyebilirsiniz.
   
  Yükleniyor...
 2. samet

  samet Moderatör

  17
  17
  3
  Katılım:
  25 Eylül 2019
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  İstanbul
  PM:
  Özel Mesaj
  All-In-One WordPress Migration eklentisini aktif kullanıyorum. Harika bir eklenti.
   

Bu Sayfayı Paylaş