Duyuruyu Kapat
Selam ziyaretçi, bu site tamamen yardım amaçlı kurulmuştur. Pin to pin sistemle ilgileniyorsan, burada bulunan ücretsiz eğitimler, eklentiler ve araçlar sayesinde bilgine bilgi katacaksın. Hemen buraya tıkla üye ol ve ücretsiz kaynaklardan yaralanmaya başla.

En İyi Batarya Performansı Hangi iOS Sürümünde Bulunuyor?

'iOS' forumunda tvsinema tarafından 5 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

1. tvsinema

tvsinema Editör

20
    20
    3
    PM:
    Özel Mesaj
    En İyi Batarya Performansı Hangi iOS Sürümünde Bulunuyor?

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi olan Apple firması, iPhone modelleri için her geçen yıl yeni bir işletim sistemi yayınlamakta. Apple son olarak bir kaç ay önce iOS 13 sürümünü kullanıcıların hizmetine sundu. Yayınlanan bu sürümde, gelen bir çok özellikle beraber bir takım sorunlar da meydana gelmekte. Bu yeni sürümde yaşanmakta olan o kadar fazla sorun var ki, Apple firması art arda büyük çapta güncellemeler yapmak zorunda kaldı. Şuan en son olarak iOS 13.2 sürümü yayınlanmış durumda.

Apple, sunulan yeni işletim sistemleriyle beraber ek olarak telefonlara bazı yeni özellikler de sunmakta. Ancak telefon kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu bu özelliklerin arasında ilk olarak batarya performansını önemsiyorlar. Bu durumun genel sebebi ise bir çok kişi için bataryanın büyük bir sorun oluşturması. Bu konu doğrultusunda önceki ve yeni iOS sürümlerinde yapılan testler neticesinde ortaya çıkan sonuçlar ilginç sayılabilecek düzeyde.

Yapılan testlerde iOS 13.2, iOS 12.4.1, iOS 11.4.1 ve iOS 10.3.3 sürümleri kullanıldı. Bu işletim sistemleri dört tane farklı iPhone 6s modeline kuruldu. Telefonların hepsinde batarya % 100 olarak dolduruldu. Tüm telefonlarda Geekbench uygulaması test edildi ve en iyi sonucu 10.3.3 sürüm yüklü olan telefon verdi. Yapılan testte telefon 3 saat 43 dakika boyunca açık kalarak en uzun sürede açık kalmayı başaran telefon oldu. Sıralama ise şu şekilde oldu;

10.3.3, 3 saat 43 dakika
    iOS 11.4.1, 3 saat 22 dakika
    iOS 12.4.1, 3 saat 5 dakika
    iOS 13.2, 3 saat 25 dakika

Yapılan bir diğer testte ise yine aynı telefonlarda YouTube uygulaması test edildi. Bu testteki en iyi sonucu testteki en iyi sonucu ise 12 saat 21 dakika ile iOS 13.2 verdi. Yoytube uygulamasıyla yapılan ikinci testte ise sıralama şu şekilde gerçekleşti;

iOS 13.2, 12 saat 21 dakika
    iOS 10.3.3 12 saat 1 dakika
    iOS 11.4.1 11 saat 55 dakika
    iOS 12.4.1, 7 saat 33 dakika

Yapılan bu testlerde sonuç olarak iOS 12.4.1 sürümü en kötü performansı vermiş gözüküyor. iOS 13.2 sürümü ise Geekbench testinde 10.3.3'e karşı kötü bir performans gösterse de; YouTube ile yapılan ikinci testte en iyi performansı gösteriyor. Sonuçlardan anlaşılacağı gibi bu iki sürümün, birbirlerine yakın bir batarya tüketimi yaptığı gözlemleniyor.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş